Geometria 3d


Kontrola geometrii w technologii 3D pozwala na trójwymiarowe zobrazowanie ustawienia kół we wszystkich płaszczyznach. Za pomocą zaawansowanych technologicznie kamer mierzony jest rozstaw osi, kątów w pionie i poziomie oraz rozstaw kół. W wyniku badania otrzymujemy kilkadziesiąt parametrów, które porównujemy z katalogowymi wytycznymi, dotyczącymi konkretnego modelu pojazdu. Jeżeli stwierdzamy jakiekolwiek odchylenia od normy, dokonujemy korekty zbieżności kół, zwiększając bezpieczeństwo i ograniczając zużycie eksploatacyjne elementów. Pomiar geometrii, który wskazuje na brak symetrii, jest dla nas istotną wskazówką, sugerującą konieczność dalszej, pogłębionej diagnostyki problemu, wywołującego odchylenia w rozstawie kół.

SYMPTOMY NIEWŁAŚCIWIE USTAWIONEJ GEOMETRII:

Jednym z najczęściej spotykanych objawów złej geometrii jest ściąganie auta. Jeżeli zauważamy, że gdy na równej drodze puścimy koło kierownicy, auto zaczyna skręcać, wówczas możemy przypuszczać, że winę za taki stan rzeczy ponosi głownie złe ustawienie kątów pochylenia kół.
Kolejnym objawem niewłaściwego ustawienia geometrii jest opóźniona reakcja samochodu na ruchy kierownicą. Jeśli podczas pokonywania zakrętów słyszymy popiskiwanie opon , w takiej sytuacji również powinniśmy udać się do serwisu. Gdy przy wyprostowanych kołach podczas najechania na krawężnik lub dziurę zauważamy gwałtowną zmianę położenia kierownicy, wtedy również zalecane jest sprawdzenie geometrii kół.

Posiadamy nowoczesne urządzenie HOFMANN Megaplan SSENCE 400HD niezbędne do analizy, serwisowania i naprawy zbieżności Państwa samochodu. Poprawna regulacja kół pod kątem geometrii, wpływa na bezpieczeństwo, wolniejsze (równe) zużywanie opon, prawidłowe spalanie paliwa.